Tip pro stresované plíce

Možná si řeknete, proč vám píšu o plicích, když jaro je jasně obdobím jater. Máte pravdu. Ale právě plíce patří v současné době k nejzatíženějším orgánům. Proč?

Právě dýchacími cestami se nejsnadněji dostávají viry do těla. S plícemi souvisí i alergie, které mnohé provázejí na jaře.

Zdravé plíce jsou důležité pro schopnost přizpůsobit se

Současné období je velmi náročné z pohledu adaptace. Všechno co jsme znali je „vzhůru nohama“. Zvykáme si na nové podmínky, nové způsoby trávení dne, nový způsob práce a náš dýchací systém je tím ve stresu.

Navíc nošení roušky nebo respirátoru opět namáhá dýchací systém zpětným vdechováním například bakterií, kvasinek…. Zkuste např. vyjít schody s rouškou a bez roušky 🙂

Tip na přírodní pomoc

Proto vám můžu doporučit kúru: Respidren + Pranon + Streson Pokud vás přepadají stavy úzkosti / paniky a dalších negativních emocí, přidejte ještě Relaxon.

RespiDren obsahuje list proskurníku zmírňujícího dýchací potíže, dále antioxidanty jírovec maďal a rozmarýn lékařský, podporující obranyschopnost organismu.

Pranon s meduňkou lékařskou přispívá k normální funkci dýchacího systému, napomáhá též k udržení duševního zdraví.

Streson obsahuje vitaminy B6 a B1. B6 přispívá ke snížení únavy a vyčerpání, zatímco vitamin B1 přispívá k normální psychické činnosti.

Relaxon lze případně užívat i samostatně pro psychické zklidnění a při pocitech vyčerpání.

Zdravé plíce a krásná kůže spolu podle čínské medicíny souvisí

Podle čínské medicíny, plíce výrazně ovlivňují stav pokožky. Zdravá pokožka je zase důležitá pro vznik vitaminu D pomocí slunečního záření. Proto si dopřejte také procházky. Slunce je nyní dost, tak se nebojte aspoň na 15-30 minut vystavit slunci i jiné části než jen obličej a načerpejte po zimě dostatek tohoto blahodárného vitamínu.

Pomocník pro volné dýchání a pročištění vzduchu

Dalším mým osvědčeným pomocníkem pro dýchací cesty je S.O.S. sprej pro volné dýchání – nastříkáte do prostoru a uvolňuje i ucpaný nos, ulehčuje dýchání a díky éterickým olejům omezuje množství bakterií a virů v prostoru

Pro objednání volejte 603 358 353 nebo pište na e-mail: ickrejci@seznam.cz případně mě kontaktujte na messengeru: : http://m.me/poradnaLucie

Buďte připraveni na viry i bakterie

Chřipka a nachlazení

Jak připravit imunitní systém na virovou infekci?

V souvislosti s šířícím se koronavirem a chřipkovou epidemií se všude mluví o imunitě a imunitním systému. Máme ho rychle posilovat, abychom neonemocněli? A co to vlastně je ten imunitní systém?

Mezi lidmi bohužel panuje mnoho nepravd o tom, jak se bránit různým nemocem a virovým epidemiím. Mnoho lidí si myslí, že stačí nacpat se citrusy nebo vitamínovými tabletkami a mají vystaráno. V lepším případě se shánějí po bylinkách „posilujících“ imunitu.

Jak to tedy je? Co můžete pro sebe udělat?

Co je to imunitní systém a jak funguje?

Z biologie ze základní školy víme, že se imunita dělí na tzv. přirozenou nebo nespecifickou a získanou neboli adaptivní, kterou získáváme a zdokonalujeme v průběhu života tím, jakými si projdeme nemocemi a očkováním.

Ale imunitní systém není nějaká osamělá část těla, která funguje jen podle svého gusta. Existuje vědecky potvrzené propojení mezi imunitním, endokrinním (neboli hormonálním) a nervovým systémem, kde čile proudí informace v podobě tzv. cytokinů všemi směry.

Pro nás to tedy znamená, že naši imunitu ovlivňuje daleko více faktorů než jen nějaké vitamíny.

Zaměřte se na řízení imunitního systému

V první řadě je potřeba mít v pořádku tzv. řízení imunitního systému. Pokud trpíme alergiemi, intolerancemi nebo autoimunitním onemocněním (např. cukrovka, Crohnova choroba, RS, revmatoidní artritida aj.) znamená to, že náš imunitní systém reaguje na nesmyslné podněty místo na patogenní mikroorganismy. V případě alergie to může být nějaká bílkovina – typicky prach, pyl, lepek apod. U autoimunitních onemocnění útočí IS dokonce na naše vlastní tkáně a buňky. V takovémto případě je posílení imunity spíše kontraproduktivní, protože může bojovat na nesprávné frontě a místo, aby ničila třeba chřipkové viry, zhoršuje dlouhodobý zánět v těle.

Je tedy potřeba, abychom imunitu nasměrovali správným směrem.

Imunitní reakce podle tradiční čínské medicíny

Navíc, podle chápání těla těla z pohledu tradiční čínské medicíny rozdělujeme imunitu na několik částí, podle toho na jaké mikroorganismy se zaměřuje a s kterým základním orgánem pentagramu souvisí. Trpíme-li často na virózy je potřeba posílit a očistit okruh sleziny, pokud nás častěji trápí bakterie (streptokoky, enterobacterie, helicobacter….) měli bychom věnovat pozornost oblasti plic a tlustého střeva.

Z dřívějších příspěvků už víte, kdy které orgány nejvíce pracují a co jim pomáhá. Pokud ne, přečtěte si je tady. Z toho je jasné, že zdravá imunita je výsledkem všech zdravých orgánů podle pentagramu a to je běh na delší trať.

Přesto neházejte flintu do žita.

Pár tipů, které vám pomohou přečkat současné virové období bez větší úhony:

  • Dopřejte si dostatek odpočinku a spánku (minimálně 7-8 hodin). Pokud tělo zatěžujeme prací a nějakou činností, nemá už dost energie na obranu a boj s nevítanými návštěvníky.
  • Věnujte zvýšenou pozornost stravě – hlavně si dopřejte dostatek zeleniny a ovoce, tropické ovoce omezte na minimum, každý den si dejte aspoň dvě lžíce kysané zeleniny – např. kysané zelí (ideální doma dělané)
  • Pokud už onemocníte, nezatěžujte tělo mastnými, smaženými a těžkými jídly. Dopřejte si odlehčenou stravu spíš rýži se zeleninou, polévky, vývary apod.
  • Pozor na cukr a sladkosti – je prokázáno, že po konzumaci sladkého je oslabený imunitní systém až několik hodin!!! Hlavně pozor u dětí!
  • Nepijte alkohol. Navzdory dobrým radám, že „kudy teče, tudy léčí“ alkohol oslabuje játra a ledviny a ty jsou pro imunitu velmi důležité
  • V období viróz a v zimě doplňujte vitamin D
  • Jako prevenci si dopřejte pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu – klidně stačí i procházky