Ekzém po virové infekci

Covid ekzém

Začátkem února se mi ozvala maminka 20 ti letého chlapce, že má od listopadu vyrážku na rukou – bylo to hlavně z vnější strany lokte a mezi prsty. Předtím to nikdy neměl. Také má problém s dlouhodobým zahleněním a rýmou. Vím o něm, že má alergii na některé potraviny včetně lepku, ale těm se už delší dobu vyhýbá.

Ptala jsem se na to, co s daným obdobím souvisí, co se v průběhu podzimu v jeho životě odehrávalo. Přiznal, že měl sice slabou, ale asi infekci Covid-19. Jen 2-3 dny zvýšenou teplotu, nic dramatického. Potom se ale objevila ona vyrážka.

Za pomocí EAV přístroje Salvia jsem mu nasadila přípravky Intocel kapky od Diochi na posílení meridiánů tenkého a tlustého střeva. Gripin od Joalis, který je koncipován pro pozitivní ovlivnění imunitního systému dýchacích cest. Přidala jsem mu výborný sirup Probio, který podporuje růst přátelských bakterií ve střevě a ještě čaj z Lapacha, známý svými protivirovými a protiplísňovými účinky.

Včera mi maminka poslala fotku, na ruce zůstala ještě světlejší kůže, ale vyrážka je pryč. Také je podle ní lepší zahlenění – už tolik nesmrká a nepokašlává.

Podobných potíží po prodělání koronavirové infekce přibývá, mnoho lidí má velké únavy, problémy s dýcháním, s ledvinami a mnoho dalšího. S každým pracuji individuálně, protože i projevy jsou u každého jiné. Není tedy snadné dát jednoznačný návod pro všechny.

Abychom se těmto problémům co nejvíce vyhnuli je důležité udržovat své tělo v dobré kondici. V první řadě se zaměřit na kvalitní, čerstvé potraviny, podporovat střevní mikrobiotu. Naopak vyhýbat se prozánětlivým potravinám jako jsou sladkosti, smažená a průmyslově zpracovaná jídla. Dopřát si dostatek spánku i pohybu na čerstvém vzduchu a hlavně pozitivní nastavení myšlenek.