Novinky

Proč (ne)používat Facebook

Mouse hand cursor on like button vector illustration

Už dlouhou dobu mi leží v hlavě, že bych měla napsat článek o Facebooku. V poradně mluvím s vámi klienty často o různých bylinkách, stravě, cvičení, změně myšlení atd. Často se ptáte, kde najdete další informace a napadá vás tisíce otázek. Bohužel není v mých silách a časových možnostech poradny na všechny odpovědět.

Můžu tedy psát články na svůj web, kde je najdete. Opět se ale dostávám k tomu, že ten záběr témat a informací je natolik veliký, že bych musela psát článek každý druhý den.

Proto vás odkazuji na mou facebookovou stránku Poradna alternativní medicíny Lucie Krejčí, protože tam můžete najít opravdu spoustu článků a zajímavostí. Ty totiž mohu sdílet i od jiných a mnohdy velmi šikovných autorů. To ovšem nemohu z důvodů autorských zákonů dělat na svých webových stránkách.

Bohužel často slyším zamítavou odpověď, že facebook nemáte nebo nechcete, že to je něco hrozného.

Dovolte mi prosím podat vám můj úhel pohledu na facebook.  Nedávám si na facebook své soukromé fotky např. z dovolené, abych se pochlubila. Ale zjistila jsem, že facebook nabízí možnost virtuálně se potkávat s lidmi, kteří v některých věcech přemýšlí podobně, nebo je zajímají podobné věci. Díky tomu je pro mě facebook studnicí informací z mého oboru. Zajímavé články a informace se pak snažím na svém profilu nabízet i vám.

To že máte facebook a čtete si zajímavé články, vás vůbec nenutí si dávat na svůj profil svoje fotky, klidně tam můžete mít jakýkoliv obrázek. A už vůbec  vás to nenutí „přijímat“ za přátele kohokoliv, koho nechcete. Profil si můžete udělat i pod jiným jménem, aby vás neotravovali např. sousedé. Pokud si budete chtít udělat okruh přátel, podívejte se na profil každého z nich, podívejte se jaké věci sdílí a píše a podle toho se rozhodněte přijmout nebo nepřijmout.

Pokud se vám např. moje facebooková stránka poradny bude líbit, klikněte na tlačítko Tohle se mi líbí a ještě nezapomeňte zakliknout možnost Sledování. Díky tomu se vám na vašem „time line“ (facebookové stránce) ukazovat články, které vám do Poradny přidávám a nemusíte jí pořád hledat.

No a pro ty, kdo prostě nechtějí Facebook překousnout mi nezbývá než vás pozvat na svou stránku, která je přístupná i pro ty, kdo nejsou na FB registrováni J

Takže vás srdečně zvu na stránky:

Poradna alternativní medicíny Lucie Krejčí