Novinky

Jak na klíšťata

Chodíte často do přírody a bojíte se klíšťat?
„Změna klimatu a životního prostředí začíná mít negativní dopady na jižní Moravu. V tomto regionu se objevily nové druhy borélií, které jsou příčinou lymské boreliózy. Pětiletá studie prokázala výskyt druhu Borrelia spielmanii, do té doby v Česku nezaznamenaného. V Evropě jsou lidé infikováni nejčastěji druhy Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii nebo Borrelia afzelii. Studie na českém území prokázala také nárůst druhu Borrelia valaisiana. Na všechny tyto druhy baktérií působí Joalis Spirobor, preparát ke stimulaci obranyschopnosti organismu.
Současné počasí klíšťatům velmi přeje. Po mírné zimě panuje teplo a ne moc vlhko. Pro následující období je tedy vyhlášen stav nejvyššího ohrožení. Při něm doporučují odborníci použít repelent a vůbec nevstupovat do listnatých a smíšených lesů. Koncentrace klíšťat je vysoká také v křovinatých a travnatých porostech do jednoho metru výšky, takže se objevují i v městských parcích.“
Kdo máte psa, jako já, nebo jen prostě potřebujete do přírody, víte, že nevstupovat do lesů je pro vás nereálné. Jak můžete co nejvíce snížit riziko infikování klíštětem?
Odmítám chemické repelenty jak pro sebe, tak pro psa, proto používám repelentní náramky firmy Eurona, které jsou netoxické s obsahem přírodních silic (hlavně levandule) a šetrné k pokožce. Navíc si dávám Komplex vitamínů B repelent ( díky obsahu vitamínů B má vysoký repelentní účinek proti komárům a klíšťatům) firmy Vita Harmony.
Jak postupovat v případě, že klíště přece jen najdeme přisáté na těle?
Opatrně ho vyjmeme, ideálně k tomu určenou pinzetou, která se dá koupit v každé lékárně. Poté místo přisátí vydezinfikujeme  – použijeme k tomu přípravek s jódem nebo levandulový éterický olej. Následně doporučujeme užívat cca deset dní právě Joalis Spirobor. Kapky proto doporučujeme přibalit s sebou na každý výlet do přírody, dětem k babičce nebo na tábor.
Pokud mátě zájem o informace, nebo chcete objednat některý z těchto produktů (nebo všechny:-)) pište na ickrejci@seznam.cz
Ještě ceny:
Repelentní náramek stojí 199 Kč, jeho účinnost může být až 7 týdnů
Spirobor 399 Kč
Vitamíny Komplex B repelent je za 107 Kč