NovinkyVýživa

Úspěšná nebo neúspěšná detoxikace?

Včera na kurzu terapeutů se mě jedna paní zeptala, jaká je úspěšnost metody řízené detoxikace ? Vyřeší se všechny zdravotní problémy?

Čistě statisticky je to možná 70:30. Ale tato otázka je velmi zavádějící. Velmi důležité totiž je, kolik z klientů je ochotných přijmout informaci o stavu svého těla a rozhodne se pro sebe něco dělat. Potom je detoxikace úspěšná téměř na sto procent.

Já vím, řeknete, no vždyť přišel k vám do poradny. Souhlasím s tím, že k tomu potřeboval notnou dávku odhodlání a vůle a odvahy. Ale to je jen začátek cesty.

V 80. letech se nemluvilo o zdravé výživě

Zkusím to z jiného konce. Před dvaceti lety jsem se považovala za úplně zdravou přesto, že jsem téměř přišla o štítnou žlázu a doživotně musím brát Euthyrox. Prostě jsem šla k doktorovi, udělali vyšetření, dověděla jsem se, že to byl autoimunitní zánět a štítná žláza už nikdy nebude fungovat naplno. Ok. Žiji dál, pořád stejně. Nikdo mi nevysvětlil, proč se to stalo, co to znamená AUTOIMUNITNÍ. Teprve až po dalších zdravotních problémech jsem začala přemýšlet o tom, že je něco špatně, a že bych měla něco změnit.

Je to v hlavně v našich rukou a hlavně v naší hlavě

Neříkám, že moje dnešní strava je ukázková, ale rozhodně už nejsem například schopna sníst dříve oblíbené jídlo z KFC, párky a nebo lahůdkové saláty. Posledních asi deset let (to už je tak dlouho :-)) si převážně vaříme jídlo doma ze základních potravin jako je maso, mléko, vejce, ovoce a zelenina. Nemáme všechno bio, ale když to jde, snažím se kupovat mléko, vejce a maso z farem. Díky tomu jsem schopná rozeznat v průmyslově zpracovaných potravinách nebo v restauracích v jídle různá dochucovadla, která by tam být neměla. Dříve mě to ani nenapadlo. Po půl roce pečení domácího chleba moje chuťové buňky objevily, že v běžně prodávaných chlebech jsou přísady, které tam být nemají (cukr, barviva…)

Změnila jsem zaměstnání, opustila jsem dobře placené místo a snažím se s velkou podporou mého manžela udržet na volné noze.

A samozřejmě jsem na sobě vyzkoušela snad všechny bylinné produkty a detoxikační přípravky na našem trhu.

Kdybych tu změnu neudělala, asi bych se dnes belhala někde v čekárně nemocnice, brala hrsti léků a považovala svět za hrozné místo.

Místo toho navštěvuji lékaře jen v rámci tzv. preventivních prohlídek.

Můžete být zdraví i vy

Neznamená to, že každý klient hned musí opustit svou práci a třeba se stát vegetariánem. Ale klienti, kteří změnili stravu dle mého doporučení a rozumně si dopřávají i pohybové aktivity, případně se zamysleli nad svým životem a začali hledat nová řešení jsou při detoxikaci velmi úspěšní. Vlivem odstraňování toxinů z organismu se většina z nich cítí mnohem lépe i psychicky a často mi po nějaké době sdělují, že udělali i zásadní změny ve svém životě. Je to díky tomu, že ke změně získali energii a vůli. Zbavíme-li totiž tělo chronických infekcí a různých toxinů, dá nám větší prostor tvořit a užívat si života.