Novinky

Jím zdravě, snažím se hýbat a kila ne a ne jít dolů…..

Dnes jsme se sešly s jednou kamarádkou na kafe a mimo jiné přišla řeč na stravování, hubnutí a zdraví. Však to znáte. Povídala mi, jak jí jedna paní

doktorka jen z minima informací přesně popsala její zdravotní problémy a problémy s hubnutím. Byla velmi překvapená. Přestože se o zdravou stravu zajímá, zdravé potraviny jí nejsou cizí, překvapil jí verdikt paní doktorky. Prý nemůže zhubnout, ale ve své podstatě je vlastně podvyživená!

Přístroj EAV odhalil skryté příčiny

Domluvily jsme se proto spolu na přetestování pomocí přístroje Salvia a objevila jsem problém s narušeným střevním mikrobiomem, zánětlivým stavem ve střevech a problematickým metabolismem pšenice (přesněji pšeničného lepku).

Free-Photos / Pixabay

Tento stav jsem viděla už u desítek klientů v mé poradně. Co to znamená? Tzv. propustné střevo propouští do krve a do těla více toxinů ze střev než by mělo. Tím dochází k zatížení jater, ledvin, krevního oběhu i lymfy. Navíc, takto narušené střevo naopak neumožňuje správné vstřebávání vitamínů a minerálů do těla. Což je jedna z jeho důležitých úloh. Protože tělu chybí vitamíny, minerály a životně důležité složky, dává nám neustále signál, že něco potřebujeme a proto máme větší chuť na jídlo. V případě, že mu neustále nabízíme pečivo, těstoviny a další potraviny bohaté na pšenici celý problém jen dále zhoršujeme a navíc přibíráme na váze. V těle je narušený metabolismus, nadbytek lepku může působit i na hormonální systém a tělo tak nespaluje své zásoby, jak by mělo.

Kudy z tohoto začarovaného kruhu ven?

V první řadě je potřeba napravit prostředí ve střevě. Doporučila jsem tedy kamarádce vynechat všechny výrobky z pšenice, což je v dnešní době trochu problematické, protože pšenice se dává i do potravin, kde bychom ji nečekali, jako levné plnidlo. Například do uzenin.

Pomocí bionformačních kapek a laktobacilů je potřeba obnovit střevní mikrobiom, neboli bakterie a mikroorganismy které osidlují naše střeva, tak aby fungoval v náš prospěch. Dále je potřeba zbavit tělo již uložených toxinů z pšenice a také původců chronického zánětu.

Součástí detoxikace je také zaměření na složení stravy hlavně ve prospěch zeleniny a v neposlední řadě zařazení pravidelné tělesné aktivity do každodenního rozvrhu.

Věřím, že během pár měsíců bude kamarádka konečně hubnout a zbaví se věčné únavy. Zatím mám takovéto ohlasy od klientů, s kterými jsme podobné problémy řešili a kteří nemohli zhubnout ani při skvěle a odborně sestavených jídelníčcích od výživových poradců.